kam vyraziť
otvor obrazok okruh 800 m  Čaká nás Dunaj so štrkovou plážou, prekrásnym výhľadom na ostrov Helemba a pohorie Piliš s možnosťou kúpania a člnkovania ako aj vynikajúcej rybačky. Sútok Ipľa a Dunaja je známou lokalitou sumcov.viac informácií tu
otvor obrazok okruh 10 km  Štúrovo s najväcším termálnym kúpaliskom VADAŠ s 5 bazénmi, s toboganom a krytou plavárnou. V meste nájdeme kino, záhradné reštaurácie, tenisové ihrisko, minigolf, prístav pre výletné lode. kliknite sem, Štúrovo
obr. výhľad zo Štúrova na Kováčovské kopce
otvor obrazok obr.výhľad z Kováčovských kopcov na Štúrovo a Ostrihom
Ostrihom (12 km) je známy svojou dominantou - bazilikou, postavenou podľa vzoru Baziliky Svätého Petra vo Vatikáne s krásnym interiérom, klenotnicou a možnostou výstupu na kupolu, odkiaľ sa otvára výhľad na Dunaj, Štúrovo, Ostrihom a Kováčovské kopce. Každú stredu a piatok sa tu konajú pouličné trhy. Prístup do Ostrihomu je zo Štúrova po znovupostavenom moste Márie-Valérie. Večer je zo Štúrova krásny výhľad na osvetlenú baziliku a most. Možnosť výletu loďou do Višegrádu alebo až do Budapešti. informacie tu , ďaľšie informácie. Bíňa (22) km Mohutný systém valov a priekop z 11. - 14. storočia. Vo vnútornom priestore valov sa nachádza románsky kostol zo zaciatku 13. storocia a románska rotunda zo začiatku 12. storocia, barokovo obnovená v roku 1755 a rekonštruovaná v roku 1954. informácie.
Višegrád (32 km) hrad, uhorské královské sídlo (vidiet aj z chaty, najmä večer, ked je osvetlený). Prístup autom až k hradu, krásna výhliadka na dunajský oblúk pri Nagymarosi, možnosť vyskúšat suchozemskú bobovú dráhu.
Szentendre (49 km) raj umelcov, skanzen. Budapešť (60 km) hlavné mesto Maďarska.
Pohorie Piliš najvyšší bod pohoria Dobogókő ( 699 m n.m.) (27km) s výhľadom na celé okolie ( vidno aj hotel Panoráma v Kováčove, Chľaba, Dunaj, Vyšegrad ). Prístupné aj autom, ale väčší zážitok je z cykloturistiky (máme to vyskúšané).
informácie tu.
otvor obrazok Pohorie Börzsöny s najvyšším bodom 938 m n.m.. Krásu prírody môžeme vychutnávať aj z prvej, 8 km a z druhej, 11 km dlhej trate lesnej železnicky.
informácie tu